Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کرمانشاه

طاق بستان کرمانشاه، تور همدان کرمانشاه، تور داخلی

سه دقیقه مطالعه
کرمانشاه یکی از استان های کرد نشین ایران واقع شده در غربی ترین جای ایران است که در طول تاریخ چندین بار تغییر نام داده است اما در اواخر  ۲۰ م  به کرمانشاه تغییر نام داده است.

مرکز استان نیز شهر کرمانشاه است که به عقیده بسیاری از جهانگردان، مردمی که در این خطه از ایران ساکن هستند از مهمان نوازترین افرادی هستند که ممکن است همه با آنها روبرو شوند.

این منطقه همیشه محل مورد علاقه شاهان و پادشاهان دوران باستان ایران و یا حتی در دوره های اسلامی بوده است زیرا در مسیر ابریشم قدیم واقع شده و بسیاری از مسافران و بازرگانان این مسیر را قبلاً طی کرده بودند. این شهرت به خاطر پادشاهان ساسانی مانند خسرو پرویز بوده است که در قصر شیرین یا حتی در هرسین که امروزه به آن بیستون گفته می شود ، قصرهایی برای خود ساخته بودند.

علاوه بر مردم بسیار شگفت انگیز، آنچه سفر به کرمانشاه را بسیار زیبا می کند، طاق بستان است که چند طاق از سلسله ساسانی است نقش برجسته ها و داستان های خود در داخل آنها حک کرده اند. یکی دیگر از نقاط زیبا، بیستون است که مجموعه ای از هنرها و نقوش برجسته از دوره های مختلف تاریخ ایران است اما توصیه می شود که کتیبه  داریوش اول را تماشا کنید که مربوط به زمان اتحاد مجدد دروان هخامنشیان است.

در داخل شهر بازار همیشه محلی برای گردهمایی، اخذ نظر مردم و به روزرسانی در موردهای مختلف توسط سایر مردم  محلی مانند بازرگانان بوده است. در کوچه پس کوچه های بازار یک مکان تشریفاتی وجود دارد که به فارسی تکیه خوانده می شود که همه مردم هر ساله برای سالگرد درگذشت امام حسین (ع) گرد هم می آیند و این محل به نام  تکیه معاون الملک معرفی شده است که به دلیل دلیل کاشی کاری و گچ بری بسیار محبوب است.

شکی نیست که غذاهای ایرانی، همه را از سراسر دنیا به ایران می آورد و غذاهای محلی هر قبیله و شهر را که ناشی از فرهنگ آنها باشد، می چشند. کرمانشاه یکی از شهرهایی است که همه دوست دارند غذاهای محلی مانند دنده کباب، خورشت خلال، آش عباسعلی  را امتحان کنند.

Select your currency
IRR ریال ایران