Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کاشان

تور کاشان و ابیانه

🕒 متن ۳ دقیقه ای
به کاشان مروارید کویر خوش آمدید. یکی از زیباترین شهرهای ایران در کویر مرکزی، کاشان است که به مروارید کویر نیز معروف است. تاریخچه این شهر به ۹۰۰۰ سال پیش برمی‌گردد که مردمی در شهر سیلک زندگی می‌کردند و حتی نام شهر نیز از همین منطقه است که امروزه به آن سیلک می‌گویند. از آنجایی که شغل اصلی مردم این شهر کاشی‌کاری بود، از این رو شهر را کاشیان نامیدند و بعدها آسان‌تر شد و به کاشان تبدیل شد.
کاشان در کویر مرکزی ایران قرار دارد و از سمت غرب رو به کوه کرکس و از شرق رو به کویر است. این موضوع سفر به کاشان را از نظر داشتن هوای مطبوع در زمستان و بسیار گرم در تابستان بسیار جالب می کند. مردم کاشان معروف به کاشی در طراحی معماری زیبا، آب انبارها و بادگیرها در نوع معماری خود که «گودال باغچه» نام دارد، بسیار استعداد داشتند.

امروزه همه مسافران دوست دارند از همه جای کاشان دیدن کنند مانند عمارت های تاریخی که قدمت آن ها به ۱۹ میلادی می رسد، باغ فین که یکی از میراث جهانی ایران است، بازار سنتی که برای آشنایی با نحوه خرید مردم محلی از این بازار سرپوشیده بسیار جالب است. در داخل بازار نیز بناهای بسیار زیبایی مانند آب انبارها، مساجد، حمام ها و کاروانسراها وجود دارد که گردش در بازار را بسیار خاطره انگیز می کند.

در این بازار چیزی که مردم به دنبال آن هستند شیرینی های معمولی کاشان مانند باقلوا که آجیل و زعفران فراوان دارد، شیرینی خامه ای محلی و غیره است. و گلاب گلاب گیری یکی از جذاب ترین و بزرگ ترین رویدادهای کاشان است که همه را از سرتاسر جهان به خود می کشاند تا ببینند مردم محلی چگونه گلبرگ های گل رز را بیرون می آورند و چنان مایعی درست می کنند که به شدت معتقدند انواع نوشیدنی ها و شربت ها دارای خاصیت پزشکی هستند. قابل توجه.

قالی بافی یکی از مشاغل سنتی کاشان است که مردم بیشتر آن را در بازارهای مختلف خرید و فروش می کردند و همواره یکی از مرغوب ترین قالی ها و قالی ها بوده است. فعالیت های اضافی دیگری نیز در این اطراف وجود دارد که می توانیم در سفرهای یک روزه مانند روستای ابیانه، کویر مرنجاب، شهر نیاسر و تفرجگاه متین آباد به شما پیشنهاد دهیم.

Select your currency
IRR ریال ایران