Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

طاق گرا

طاق گرا کرمانشاه

دو دقیقه مطالعه 🕒
ما مایلیم کرمانشاه و پتانسیل های آن را به خوبی معرفی کنیم. طاق گرا یکی از باستانی ترین مکانهای ایران است که در مجاورت سر پل ذهاب واقع شده است زیرا این مسیر تجاری ایران را به بین النهرین متصل می کرد.

اگرچه تزئین خارجی سازه مانند بناهای ایرانی به نظر می رسد ، اما تزئینات داخلی موید این است که اثر ساسانی است. با این حال، برخی از باستان شناسان به شدت اعتقاد دارند که این مربوط به امپراتوری اشکانی است اما شواهد قوی تری نشان می دهد این مربوط به اواخر سلسله ساسانیان ، به ویژه خسرو دوم است.

چندین داستان در مورد استفاده از این بنا وجود دارد و هیچ کس مطمئناً نمی داند برای چه کاری استفاده شده است، با این حال، اکثر باستان شناسان عقیده دارند که این نقطه قبلاً برج مراقبتی در مرز در امتداد مسیر تجارت به بین النهرین بوده است. در طول قرن های گذشته در تنگه پاتاق برج طاق گرا فعال بوده است تا اینکه در قرن هجدهم مسیر تجارت تغییر کرده و این برج متروکه شده است.

طاق گرا کرمانشاه

امروزه، این یکی از جاذبه های گردشگری کرمانشاه است و سالانه بسیاری از گردشگران داخلی که از این برج عبور می کنند، به ویژه کسانی که به سمت کردستان عراق رانندگی می کنند، برای رسیدن به این مکان قابل توجه باید جاده ای منحرف در حدود چند صد متر را طی کنند.

Select your currency
IRR ریال ایران