Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

روستای پالنگان

روستای پالنگان، تور کردستان، سفرهای آخر هفته،

دو دقیقه مطالعه🕒
سفر به استان کردستان ایران نه تنها شما را قادر می سازد از مکان های تاریخی زیبا بازدید کنید بلکه به شما این امکان را می دهد از مقاصد بکر و دست نخورده ای که آژانس های مسافرتی کنتر به به معرفی آنها پرداخته اند بازدید کنید. روستای پالنگان یکی از زیباترین روستاهای ایران است که در قلب استان کردستان واقع شده است، جایی که آن را شهرستان هورامان می نامند. علت شهرت روستا معماری پلکانی ایست که در دو طرف رودخانه واقع شده است که ساکنان آن، از این ساختار برای محافظت از خود در برابر هرگونه تهاجم استفاده می کرده اند.

با وجود چشم انداز خارق العاده روستای پالنگان، تعداد زیادی از گردشگران داخلی کمی به این مکان سفر می کنند و این به نوبه خود باعث بکر ماندن این منطقه از کردستان می باشد. این روستا توسط رودخانه ای که در وسط روستا جریان دارد به دو طرف تقسیم شده است. اگرچه بسیاری از کردهای ایران این روستا را به عنوان مکان پیک نیک در آخر هفته می دانند، اما مردم محلی از انجام کارهای روزمره خود مانند ماهیگیری، چوپانی و غیره لذت می برند.

آنچه بازدید از این روستا را ویژه می کند، مردم محلی های آن است که بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند. به محض ایستادن در هر نقطه از این دهکده، چندین نفر برای سلام و احوالپرسی به طرف آنها می آیند و آنها شما را برای صرف یک وعده غذایی دعوت می کنند.

پالنگان خانه ماجراجویان است، کسانی که مایل به پیوستن به هر تور پیاده روی هستند این روستا را آنچنان دوست دارند که در قلب شهرستان هاورامان واقع شده است. با این حال، آنها انگلیسی صحبت نمی کنند و یا حتی به سختی فارسی صحبت می کنند اما هنوز در تلاشند تا یک سفر به یاد ماندنی را برای بازدید کنندگان خود انجام دهند. یکی از زیباترین رویدادها در این روستا، جشن گرفتن سال نو حدود ۲ هفته زودتر از سایر مناطق کشور است زیرا آنها به نجوم اعتقاد زیادی دارند و می گویند، اوایل ماه مارس چشمه ها می آیند.

ما به عنوان مشاور سفر بسیار پیشنهاد می کنیم در یک سفر یک روزه از کرمانشاه یا سنندج از این روستا دیدن کنید و از قدم زدن تصادفی در کوچه های آن لذت ببرید. یا حتی به شما پیشنهاد می شود یک شب اقامت در خانه های محلی داشته باشید و سبک زندگی ایرانی را در کنار یک خانواده محلی تجربه کنید زیرا هتل رسمی وجود ندارد.

Select your currency
IRR ریال ایران