Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جنگل ابر

جنگل ابر شاهرود

بازدید از جنگل ابر شاهرود که تجلی گاه آسمان و زمین بر فراز ابرها و جنگلی سرسبز با درختان بلند قامت است همیشه مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی بوده است. این جنگل که باقی مانده از جنگل‌های چند میلیون ساله متراکم هیرکانی است در دو گوشه شمال شرقی ایران واقع شده که مرز بیم دو اقلیم متفاوت است..

سفرهای آخر هفته  این بار کوله‌بار سفر را برای جنگل‌نوردی و رفتن به دریای ابری جنگل ابر بسته است و از شما دعوت می‌کند تا در این سفر رویایی به جنگل ابر سمنان و تماشای مهمانی ابرها، همسفرش باشید.

تاکنون تو فانتزی هاتون، خودتون رو در را در میان جنگلی پوشیده از ابرهای مخملی نرم و سپید و در حال قدم زدن میان اقیانوسی از ابرها تصور کرده‌اید؟ یکی از جذاب ترین قسمت های سفر به این گوشه از ایران این هست که در ابتدای صبح در فصول بهار و تابستون با اقیانوسی ار ابر مواجه میشین که فوق العاده بی نظیره.

در مورد علت پیدایش این پدیده صحبت های زیادی شده ولی از نظر علم جغرافیایی این پدیده کم نظیر بخاطر تلاقی دو اقلیم آب و هوایی دشت گرگان و منطقه ی ابر هست که بعنوان باریک ترین قسمت از رشته کوه های البرز بوجود می آید. قدمت این جنگل هیرکانی که یکی از  قدیمی‌ترین جنگل‌های دنیا محسوب می‌شود حدود چهل میلیون سال تخمین زده شده و متعلق به دوران سوم زمین شناسی، یعنی عصر ژوراسیک است.

از نکات جالب توجه در این خطه وسعت این جنکل است که حدود ۳۵ هزار هکتاره و بخاطر از ارتفاع زیاد آن از سطح دریا دمای هوا حتی در فصول گرم سال به بالای ۲۰ درجه نمی رسد و در فصول سرد سال حدود ۶ درجه سانتی گراد می شود.

جنگل ابر در سال ۱۳۹۸ به‌عنوان اثر ملی و طبیعی ایران به ثبت رسید و در سال ۱۳۹۳ به‌عنوان منطقه حفاظت شده انتخاب شد و در فهرست مناطق چهارگانه سازمان حفاظت از محیط زیست قرار گرفت.

Select your currency
IRR ریال ایران