Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

باکو

باکو، تور باکو، برج های آتیش

⌚ متن ۳ دقیقه ای
اگر مایلین که بک تور خوب و کوتاه مدت در کشورهای اطراف ایران داشته باشین، ما به شما تور شهر باکو رو پیشنهاد میدیم. جایی که بخاطر تشابهات فرهنگی و زبانی زیادی که با ایران داره، مقصد خیلی از ما ایرانی مخصوصا در این چند سال اخیر هستش.

تور باکو، تور آسیایی، تور هفتگی باکو
بافت تاریخی

باکو پایتخت جمهوری آذربایجانِ که در نزدیکی کنار سواحل زیبای خزر قرار گرفته و از نظر وسعت یکی از بزرگترین شهرهای تاریخی این کشور به حساب میاد. پیشینه تاریخی این شهر بسیار زیاد هست و حدقل بر میگرده به دوران هخامنشیان که در این شهر و جایی که امروز بافت قدیم شهر گفته میشه، بناهایی رو ساخته بودن. از جمله بناهای یادبود ان دوران، برج میدان شهر هستش که مربوط به زمان خشایارشا شاهِ که ثبت آثار جهانی یونسکو هم شده.

بناهای تاریخی:
در این شهر بخاطر قدمتش، بناهای زیادی از ادورا مختلف وجود داره مثلا بافت قدیم شهر که خودش شامل بناهای تاریخی، موزه ها و حمام ها، کلیساها و مساجد میشه. از جمله بناهای معروفش میشه به برج میدان شهر، موزه نظامی، موزه فرش، موزه ملی، دروازه قدیمی شروانشاهیان، خیابان نظامی یاد کرد.

باکو، تور باکو، برج های شعله

جاهای دیدنی در این شهر زیاد هست و اگرچه خیلی از این بناها در چند دهه اخیر ساخته شده اند، ولی خودش باعث جذب مسافران زیادی میشوند همانند موزه حیدر علیف که موزه ماشین های کلاسیکِ و هر کسی می تونه بجز بازدید از موزه، ماشین مورد علاقه ش رو اجاره کنه و در شهر در مسیرهای خاصی رانندگی کنه. یا برج های شعله که بناهای بسیار زیبای شهرِ که بعنوان نماد و المان سفر به باکو معرفی شده. این برج نه تنها به عنوان اثر هنری و بازدید محسوب میشه، بلکه به عنوان محل اقامت نیز معرفی شده. البته از نمای دیدنی ای که برای بازدید از غروب میده هم نمیشه گذشت.

یکی دیگه از جاذبه های دیدنی باکو، آتشگاه هستش که در تزدیکی شهر قرار گرفته و در برنامه سفر تقریبا تمام تورها و گروه ها قرار داره. این محوطه باستانی توجه همه رو از این حیث جلب میکنه که گذازه های آنش از زیر زمین بطور طبیعی فوران میکنه. برای بازدید از شهرها و روستاهای اطراف هم میشه با آزانس های مسافرتی در مرکز شهر صحبت کرد و تورهای یک روزِ و نیم روزی گرفت همانند تور گابالا و تور شکی.

هتل های اقامتی:
در مورد هتل های شهر خوشبختانه باید بگیم که برای همه سلیقه ای در این شهر هتل وجود داره جدا از این که دولت هم دربخش گردشگری برای زیرساخت ها هزینه های زیادی کرده که بتونه این شهر رو به عنوان یک مقصد خاص معرفی کنه. از اینکه همه برند های هتل سازی در دنیا در این شهر شعبه دارند باید بگیم که آری. و حتی در بافت قدیم هم هتل بوتیک و سنتی نیز وجود داره که برای گردشگران جذابیت خاصی داره.

غذا:
در زمینه غذاهای سنتی و رستوران داری، باکو یکی از شهرهای مهمی هستش که در زمینه گردشگری خوراک بسیار کار کرده. و تقریبا بخاطر نزدیکی فرهنگ شون به ما ایرانی ها، غذاهای سنتی مورد پسند ما نیز هستش. رستوران و کافه های خوب این شهر، بیشتر در خیابان نظامی قرار دارند.

نحوه سفر به این شهر:
همان طوری که در بالا گفته شد، این شهر در نزدیکی شهر آستارا قرار گرفته و از طرف دیگه در نزدیکی شهر بیله سوار. و این باعث میشه که دسترسی محلی خیلی نزدیکی برای ما ایرانی ها داشته باشه. البته که برای رفتن به این شهر هم از فرودگاه امام و یا تبریز میشه با پرواز ایرانی یا آذربایجانی سفر کرد. ولی اکثر ایرانی ها ترجیح میدن که بطور زمینی به این شهر سفر کنند و از جذابیت های طبیعی در مسیر هم لذت ببرند.

ویزا:
کشور آذربایجان برای شهروندان ایرانی ویزا رو اجباری کرده و این قابل دریافت هستش از روی وبسایت های مختلف و ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای سفر این کشور شرایط ویزا رو به ما بسپارین تا در طی ۷۲ ساعت کاری براتون این ویزا رو تهیه کنیم. هزینه ویزای توریستی باکو نفری ۲۶ دلار آمریکا هستش. البته اون دسته از دوستانی که مایلن بصورت هوایی سفر کنند می تونن این ویزا رو در فرودگاه تهی کنند.

Select your currency
IRR ریال ایران